úvod | nabídka | reference | servis | druhy deckingu | kontakt

druhy deckingu

Merbau

Botanický název: Intsia Bijuga

Původ: Indonésie

Technická data: Váha 830-850 kg na 1m3

Odolnost - životnost: Vysoká tvrdost, výborná stabilita, dlouhá životnost, velmi dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření.

Zbarvení: Červenohnědá s různými odstíny, dřevo na vzduchu rychle tmavne a časem mění barvu do šedo-stříbrné barvy.

Vlastnosti: Velmi nízský stupeň sesychání, stupeň objemového sesychání 6,1%, při vlhkosti dřeva 12-15%, nízký stupeň zakřivení, malé růstové defekty. Ve dřevě se rovněž mohou vyskytovat drobné trhliny, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek.

Obsah látek: Přírodní barvivo, které může být po určitou dobu vyplavováno ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohly být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby. Zamezte kontaktu dřeva s železnými předměty, které vytvářejí modro-černé skvrny stejně tak jako látek a předmětů způsobující korozi.

Tali

Botanický název: Erythropleum Guineese

Původ: Afrika

Technická data: Váha 850 - 1050kg na 1m3

Odolnost - životnost: Vysoká tvrdost, vysoká odolnost, odolné proti houbám a hmyzu, povětrnosti, obtížně opracovatelné, dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření

Zbarvení: Jádrové dřevo nažloutle až načervenale hnědé, červeno-hnědě, žilkované. Vlivem slunečního záření rychle tmavne. Časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné barvy.

Vlastnosti: Stupeň objemového sesychání 9-14,5% při vlhkosti dřeva 12-15%, malé růstové defekty, místy míza na koncích. Ve dřevě a na povrchu dřeva se rovněž mohou vyskytovat drobné trhliny a šupinky, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek. Po instalaci se doporučuje přebroušení povrchu.

Obsah látek: Přírodní barvivo, které může být po určitou dobu vyplavováno ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby. Zamezte kontaktu dřeva s železnými předměty, které vytvářejí modro-černé skvrny stejně tak jako látek a předmětů způsobující korozi.

Bangkirai

Botanický název: Shorea laevis

Původ: Indonésie

Technická data: Váha 900 - 1100kg na 1m3

Odolnost - životnost: Vysoká tvrdost, dlouhá životnost, odolnost proti obrusu, dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření

Zbarvení: Světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné barvy

Vlastnosti: Stupeň objemového sesychání 8,1 - 14% při vlhkosti dřeva 12 - 15%, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty, místy míza na koncích, ve dřevě se vyskytují kruhové otvory po hmyzu o průměru cca 1 až 1,5mm, který se vyskytuje v živých stromech. Ve dřevě se rovněž mohou vyskytovat drobné trhliny, menící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek.

Obsah látek: Tanin, který může být po určitou dobu vyplavován ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohly být obarveny. odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby. Zamezte kontaktu dřeva Bangkirai s železnými předměty, které vytvářejí modro-černé skvrny stejně jako látek a předmětů způsobující korozi.

www.dapex.cz        DAPEX - Tel./fax +420 284 681 500, +420 731 164 167